з 8:00 до 22:00
Адресс
м. Буча бул.Б.Хмельницького, 4
Телефон
093 220 12 80
096 220 12 80
10 порад для бігунів-початківців

Більшість новачків починає бігати не думаючи про якісь там тонкощі. На жаль, чимало з них вже через короткий час стикаються з травмами або втратою мотивації, що призводить до поступової відмови від тренувань на користь часу перед телевізором або комп'ютером. Якщо ви тільки плануєте розпочати або недавно почали бігати, ці десять простих порад обов'язково допоможуть вам.

1. Виберіть правильні кросівки

Перед купівлею кросівок, в яких плануєте бігати, постарайтеся проконсультуватися з тим, хто розбирається в біговому взутті і зможе порадити те, що підходить саме вам. Не варто морочитися з приводу зовнішнього вигляду взуття, вам буде наплювати на те, як виглядають ваші кросівки, коли ви будете перетинати фінішну лінію.

2. Визначтеся з першим стартом

Вибір забігу допоможе визначитися з цільовою дистанцією і підібрати план тренувань, але саме головна фішка полягає в тому, що у вас з'явиться дедлайн, а це зазвичай позитивно позначається на мотивації.

3. Підберіть відповідний тренувальний план

Почніть з азів, вам потрібен тренувальний план, який би відповідав вашому рівню підготовки. Ні в якому разі не варто переоцінювати свої сили, тут треба бути реалістом. Обраний план повинен відповідати трьом критеріям:

Цільова дистанція збігається з тією, яку ви хочете пробігти під час старту з пункту 2.
Тривалість підготовки відповідає часу до цього старту.
План підходить вашому теперішньому рівню підготовки.

4. Не поспішайте

Бігайте повільно і навіть переходьте на крок в перший час. У перші три місяці ви закладаєте базу і під час пробіжок повинні спокійно спілкуватися зі співрозмовником. Якщо відчуваєте, що збивається дихання, значить біжите занадто швидко - відразу переходите на крок. Фокус повинен бути на поступовому збільшенні часу і дистанції пробіжок, не думайте про темп.

5. Знайдіть друзів по бігу

Нові друзі завжди підтримають вас у біговому починанні і будуть мотивувати під час тренувань. Крім цього в компанії завжди веселіше і безпечніше.

6. Бігайте мінімум три дні на тиждень

Тренувальні плани, які передбачають три-чотири тренування на тиждень, з одного боку залишають час на відновлення, а з іншого - є достатніми для поліпшення вашого здоров'я і форми. Не пропускайте тренування, намагайтеся дотримуватися плану, а якщо з якихось причин пропустили, то не намагайтеся нагнати, просто продовжуйте з наступного. Відпочинок також важливий, як і тренування, саме в періоди відновлення ми стаємо сильнішими, швидшими і витривалішими. Мінімум один день в тиждень повинен бути вихідним від спорту.

7. Крос-тренінг

Для поліпшення бігової форми потрібно виділити мінімум два дні на тиждень на зміцнення м'язів і зв'язок. Займайтеся силовими вправами, ходіть на йогу, не забувайте про кор.

8. Харчуйтеся правильно

Приведіть своє харчування у відповідність з вашим новим здоровим способом життя. Правильне харчування буде давати вам енергію під час пробіжок, сприяти відновленню після, допоможе поліпшити результати, та й взагалі ви будете почувати себе значно краще.

9. Більше пийте

Збільшіть кількість спожитої води. Пийте більше кожен день, незалежно від того, хочете ви пити чи ні.

10. Правило 10%

Приріст пробігаємих дистанцій і часу повинен бути поступовим. Не варто відразу бігати швидко, довго і далеко, навіть якщо відчуваєте в собі сили для цього. Збільшуйте обсяг тренувань не більше, ніж на 10% щотижня. Це допоможе уникнути травм.