з 8:00 до 22:00
Адресс
м. Буча бул.Б.Хмельницького, 4
Телефон
093 220 12 80
096 220 12 80
Про амінокислоти.

Що таке амінокислоти BCAA і в чому полягає їх користь для набору сухої м'язової маси і спалювання жиру? Як правильно пити BCAA - практичні рекомендації.

Що таке BCAA і навіщо вони потрібні?

BCAA - це спортивне харчування, що містить в складі три найбільш важливих для метаболізму амінокислоти. Абревіатура BCAA (або БЦАА) розшифровується як Branched-Chain Amino Acids (амінокислоти з розгалуженими ланцюжками) і має на увазі лейцин, ізолейцин і валін.

Вживання цих амінокислот під час спортивних тренувань захищає м'язову тканину від розпаду (по суті, BCAA виступає джерелом енергії) і регулює секрецію ряду гормонів. Це робить дану спортивну добавку незамінною для набору сухої м'язової маси або схуднення.

А що таке амінокислоти?


Амінокислоти - це структурний компонент будь-якого білка, починаючи від сироваткового протеїну спортивного харчування, закінчуючи звичайними продуктами. Існує більше 200 амінокислот, проте лише 9 з них не можуть синтезуватися в організмі і повинні надходити з їжею або добавками.

Добова потреба чоловіка вагою 70 кг в дев'яти незамінних амінокислотах становить близько 12 грамів (1). На щастя, ці важливі для здоров'я амінокислоти найбільш поширені в їжі - споживаючи навіть 15-20 грамів білка в добу, зазначена потреба майже завжди заповнюється.


Спортивні амінокислоти для росту м'язів


Як рідкі амінокислоти, так і амінокислоти BCAA - це не добавки для росту м'язів, це засіб зупинки катаболічних процесів розпаду мускулатури при інтенсивному силовому або кардіо тренінгу. Крім цього, спортивні амінокислоти прискорюють відновлення і подавляють апетит.


Користь амінокислот BCAA

1. Підвищення силових показників. Амінокислота лейцин, що входить до складу BCAA, використовується організмом для отримання енергії з більшою ефективністю, ніж глюкоза. Вживання BCAA під час тренування здатне дати енергію на 2-3 додаткових повторів вправи.

2. Прискорення зростанню м'язів. Вищезгаданий лейцин здатний регулювати споживання енергії м'язовою клітиною, запускаючи процеси її зростання навіть при відсутності вуглеводів. Саме тому рекомендується вживати BCAA під час тренінгу, а по закінченню закривати «вуглеводне вікно».

3. Спалювання жиру. Амінокислоти BCAA немов обманюють організм, змушуючи його думати, в шлунку знаходиться висококалорійна їжа. Це активує метаболічні процеси і запускає витрату калорій - проте за відсутності реальної їжі в хід йдуть жирові запаси.

4. Позитивний вплив на гормони. Крім того факту, що BCAA нормалізує рівень інсуліну в крові, вживання цих амінокислот впливає на секрецію гормону росту і гормону голоду лептину. Все це позитивно позначається на здатності набирати суху м'язову масу.Як приймати BCAA


1. При наборі м'язової маси необхідно вживати 3-5 г порошкового BCAA вранці натщесерце для зупинки катаболічних процесів. Додатковий прийом рекомендується під час силового тренування - кожні 15-20 хвилин приймайте по 1 капсулі (зазвичай вони містять по 0.3-0.5 г BCAA).

2. При тренуваннях на жироспалювання також п'ється порошковий BCAA вранці, приймаються капсули під час самого тренування, а також додаткові 3-5 г BCAA відразу по закінченню. Протягом дня краще використовувати звичайний сироватковий протеїн, що містить в складі і BCAA.

3. При марафонах і тренуваннях на витривалість рекомендується вживати порцію з 3-5 г BCAA до і після тренінгу, а також пити розчинені у воді 5-7 г BCAA під час самого тренування. Ця рекомендація особливо важлива для бігунів на довгі дистанції.

4. При дотриманні дієти для схуднення важливу роль зіграють здатності амінокислот BCAA знижувати апетит і регулювати секрецію інсуліну і гормону голоду лептину. Вживайте по капсулі BCAA кожні 3-4 години або тоді коли вам буде особливо складно боротися з голодом.


Вживання BCAA під час силового тренування здатне прискорити відновлення, підвищити силові показники і захистити м'язову тканину від розпаду. Особливо важливі ці переваги амінокислот BCAA для тих, хто тренується з метою підвищення рельєфності мускулатури