з 8:00 до 22:00
Адресс
м. Буча бул.Б.Хмельницького, 4
Телефон
093 220 12 80
096 220 12 80
Про протеїн

Що таке протеїн?

Протеїн - це білкова добавка для набору м'язової маси, що отримується переважно з молока. Головною відмінністю спортивного протеїну від звичайної їжі є швидкість засвоєння. Якщо на перетравлення м'яса чи яєць потрібні години, то протеїн засвоюється за кілька хвилин.

Позитивний вплив протеїнових добавок на ріст м'язів підтверджується різними науковими дослідженнями. Побічні ефекти від прийому протеїну проявляються рідко і найчастіше у людей, що страждають непереносимістю лактози або іншими харчовими алергіями.

Протеїн - плюси для організму

1. Джерело живлення для м'язів. Через кілька хвилин після вживання протеїну в крові підвищується рівень вільних амінокислот (включаючи амінокислоти BCAA). Ці амінокислоти використовуються організмом для процесів метаболізму і активного синтезу м'язової тканини.

2. Нормалізація рівня інсуліну. Останні наукові дослідження показують, що вживання спортивного протеїну здатне нормалізувати рівень цукру в крові як у звичайних людей, так і у хворих на цукровий діабет другого типу.

3. Зменшення апетиту. Знижуючи рівень цукру в крові і підвищуючи рівень вільних амінокислот, протеїн зменшує відчуття голоду. Позитивно на зниженні апетиту позначається і фізичне заповнення шлунка розчиненим у воді протеїновим коктейлем.

 

Як приймати спортивний протеїн?

При заняттях фізичними тренуваннями з метою зростання мускулатури протеїн необхідно приймати або безпосередньо перед тренінгом, або відразу після нього в період, званий метаболічним або вуглеводним вікном. Рекомендована разова доза - 20-30 грамів.

Додатковий прийом протеїну протягом дня рекомендується тим хто не отримує достатньої кількості білка (1,5 г білка на кг ваги тіла) зі звичайної їжі, так і тим, хто прагне схуднути і знизити відсоток жирової маси в організмі. Як згадувалося вище, протеїн знижує апетит.

 

Скільки білка засвоюється за раз?

Вважається, що максимальна конвертація білка в м'язову тканину досягається при вживанні 20-25 г протеїну-ізоляту за один раз. Більш високі дози не дають прибавки в ефективності набору мускулатури навіть незважаючи на те, що організм повністю засвоїть білок.

При цьому важливо не стільки кількість протеїну, скільки час його вживання і поєднання з вуглеводами високого глікемічного індексу. Закриття вуглеводного вікна відразу після тренування за допомогою гейнера (суміші протеїну і швидких вуглеводів) - кращий стимул приросту м'язів.