з 8:00 до 22:00
Адресс
м. Буча бул.Б.Хмельницького, 4
Телефон
093 220 12 80
096 220 12 80
Фітнес та вагітність

ФІТНЕС та ВАГІТНІСТЬ питання і відповіді

запрошуємо на групу МАМА+МАЛЮК, яку проводить мама 3х дітей Маша, яка допоможе Вам швидко прийти у форму!  Приємного спілкування та радісних результатів!

навантаження на прес після пологів: коли можливо

Одразу ж після пологів качати прес не можна, організму потрібен час, щоб відновитися. До того ж прийти у форму необхідно не тільки м’язам живота, але і м’язів рук, ніг і спини. Адже всі 9 місяців вагітності організм матері збільшував запаси жиру та інших необхідних дитині поживних речовин, тому багато жінок залишаються незадоволені своїм зовнішнім виглядом після пологів. Так коли ж можна приступити до занять?  А тепер по пунктам:

ЩО ТАКЕ ДІАСТАЗ

У багатьох жінок радість материнства затьмарюється однією проблемою – діастаз. Це коли м’язи живота розходяться по центральній лінії. Як перевірити, чи є у вас діастаз чи ні? Для цього виконайте наступні дії:

  • ляжте на підлогу, зігніть ноги в колінах так, що ступні міцно стояли на підлозі;
  • підніміть верхню частину тулуба так, щоб напружився прес. Якщо ви намацали улоговинку між двома прямими м’язами живота, то у вас є діастаз.

В цьому випадку качати прес рекомендовано в бандажі. Однак після пологів корисно виконувати не тільки вправи на прес. Вони, звичайно, корисні для організму, тому що здатні «стягти» м’язи, проте допомогти повністю позбавити від жиру в цій галузі вони не в змозі. Необхідні аеробні навантаження, які на перших порах можна замінити звичайними прогулянками з коляскою, надалі це може бути біг, стрибки зі скакалкою, танці і легка аеробіка. Таке навантаження запустить процес спалювання жиру, а вправи на прес будуть поступово робити живіт більш плоским і красивим.

через скільки можна виконувати вправи на прес

Якщо у вас були природні пологи пройшли без ускладнень, приступати до занять можна через 1,5 місяці. Тим кому робили кесарів, і у кого були розриви та інші ускладнення, цей термін необхідно продовжити в середньому до 2-3 місяців. Організм кожної людини індивідуальний і неповторний, перш ніж почати займатися, потрібно дізнатися, коли можна займатися після пологів у свого лікаря-гінеколога. Він проведе плановий огляд, оцінить стан матки і скаже, через скільки можна тренуватися після пологів.

Раніше покладеного качати м’язи живота не можна, це може стати причиною виникнення проблем зі здоров’ям. Треба сказати, що в перші дні після народження малюка вам з головою вистачить тієї навантаження, яку ви будете отримувати! Адже більшу частину доби ви будете перебувати в русі – гуляти з малюком, купати його, сповивати, годувати і т. д. На перших порах цього буде цілком достатньо, щоб прийти у форму і «нагадати» м’язам про колишню навантаженні, одержуваної до вагітності. Якщо ви чекаєте-не дочекаєтеся, коли ж можна буде займатися більш активно, ви можете дістати свій «старий добрий» фітбол, який ви використовували для тренувань під час вагітності.

Такі полегшені вправи на м’ячі можна виконувати і до того, як буде відомо, через скільки можна давати більш сильну навантаження на прес. Як тільки ваш організм повністю відновиться, можна переходити до тренувань, адже є вправи, які можна виконувати і відразу після пологів. Вони допоможуть матці зайняти правильне положення, а м’язів піхви повернути колишню еластичність.

вправи для новоявлених мам:

  1. Необхідно сісти на підлогу, схрестивши ноги на турецький манер, а спиною обпертися об жорсткий пуфик або подушку. Випряміть плечі і спину, потрібно представити свій живіт ліфтом, який перевозить пасажирів вгору-вниз. Поклавши обидві руки на живіт, треба зробити вдих, уявляючи, як м’язи живота опустилися вниз. Видихнувши, ліфта потрібно надати прискорення вгору, на самий останній «п’ятий поверх». Затриматися в цій позиції на пів хвилини. Повторити 5-10 разів.
  2. ІП таке ж, як в попередній вправі. Одну руку треба покласти під стегно, а другу трохи нижче пупка. Опустивши імпровізований ліфт вниз, вдихнувши, підняти його на «третій поверх». Тримаючи спину прямо, знову надати ліфта прискорення наверх, на останній поверх. На піку максимально напружити м’язи живота. Після опуститися на «третій поверх», а потім вниз.
  3. Качати прес з допомогою цієї вправи можна тільки через покладені 1,5 місяця. Необхідно встати прямо, ноги злегка зігнути в колінах. Руками спертися об стегна, злегка піддавшись вперед корпусом. Сідниці злегка залишити назад. Зробити вдих і одночасно надути живіт, на видиху втягнути його в себе.
  4. Через 1,5 місяця після нормального розродження можна виконувати таку вправу: необхідно лягти на спину, руки витягнути уздовж тіла долонями вниз. Ноги зігнути в колінах так, щоб п’яти торкались сідниць. Втягнувши в себе живіт, коліна ведемо до підлозі в одну сторону, а голову в іншу. На піку дорахувати до 50 і після цього виконати вправу в іншу сторону, тримаючи м’язи живота в такій же напрузі.                              з любов*ю, КРИСТАЛ