з 8:00 до 22:00
Адресс
м. Буча бул.Б.Хмельницького, 4
Телефон
093 220 12 80
096 220 12 80
Спортивне харчування

Спортивне харчування - це особлива група харчових продуктів, що випускається переважно для людей, які ведуть активний спосіб життя, займаються спортом і фітнесом.

 

Прийом спортивного харчування спрямований в першу чергу на поліпшення спортивних результатів, підвищення сили і витривалості, зміцнення здоров'я, збільшення обсягу м'язів, нормалізації обміну речовин, досягнення оптимальної маси тіла і в цілому на збільшення якості та тривалості життя.

Спортивне харчування розробляється і виготовляється на основі наукових досліджень в різних областях, наприклад в таких, як фізіологія і дієтологія і найчастіше представляє собою ретельно підібрані за складом концентровані суміші основних харчових елементів, спеціально оброблених для найкращого засвоєння організмом людини. У порівнянні зі звичайною їжею, на перетравлення якої можуть йти години, спортивні добавки вимагають мінімальних витрат часу і зусиль травлення на розщеплення і всмоктування, при цьому багато видів спортивного харчування мають високу енергетичну цінність. Спортивне харчування абсолютно нешкідливо, якщо приймати його правильно і є доповненням до основного раціону, що складається зі звичайних продуктів, а не повну їх заміну.

 

Вибір для вживання необхідного типу продуктів здійснюється в залежності від поставлених при складанні тренувальної програми цілей. Наприклад, для зниження маси тіла беруть жироспалювачі, L-карнітин, які прискорюють утилізацію жирів в організмі, а також покращують транспорт жирних кислот в мітохондрії. Якщо ж необхідно набрати м'язову масу, то вживають спортивні добавки, які стосуються категоріям гейнери, протеїнів, амінокислот, тестостеронових бустерів. Також в асортименті спортивного харчування існує багато комплексних продуктів, які здатні відновлювати сили і енергію, покращувати загальний обмін речовин і багато функцій організму.

 

Спортивне харчування можна віднести до лікарських засобів, його правильне застосування безпечно і не викликає звикання. Підбір спортивного харчування, необхідного для тренувань, бажано здійснювати відповідно до рекомендацій кваліфікованих фахівців у цій галузі.

 

У більшості випадків спортивне тренування краще проводити на вільний шлунок, прийнявши незадовго до її початку достатню кількість «швидких» вуглеводів і амінокислот. В даний час розроблено ряд ефективних тренувальних комплексів, що містять спеціальні вуглеводи, що швидко заповнюють запаси глікогену в м'язах (амилопектин), амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (BCAA), особливо необхідні для відновлення м'язової тканини і енергії, аргінін (амінокислота, що підсилює кровообіг у всіх органах і тканинах), ноотропні речовини (покращують ментальні функції, концентрацію, увагу, реакцію), антиоксиданти (захищають від пошкоджень клітинні мембрани), м'язові енергетики (креатин), ліпотропіки (речовини, що стимулюють ліполіз, наприклад L-карнітин). Незабаром після завершення тренування рекомендуються до прийому комплексні амінокислоти, BCAA, L-глутамін, протеїнові або білково-вуглеводні коктейлі, що захищають м'язову тканину від руйнування під дією тренувального стресу (катаболічних процесів).